Tipos prispel nemalé peniaze nemocniciam na boj s covid-19

Tipos je národná lotériová spoločnosť, ktorá je zameraná na široké pole zákazníkov. Medzi služby Tiposu patrí celoštátna lotéria, losovanie, online casino a športové kurzové stávky. Jedná sa teda o pomerne veľkú spoločnosť, ktorá má niekoľko tisíc zákazníkov po celom Slovensku.

Tipos je čisto hazardná spoločnosť, ktorá sa však snaží veľkú časť príjmov venovať späť do rozvoja regiónov a spoločnosti v celom štáte. Štedrosť tejto spoločnosti v posledných rokoch najviac vídať v súvislosti s celosvetovou pandémiou covid-19.

Firma sa rozhodla finančne podporiť vybrané nemocnice a nakúpila väčší objem dýchacích prístrojov, ktoré sú vhodné na boj s týmto zákerným ochorením. Spoločnosť má samozrejme k dispozícii odborných poradcov a pri výbere darov úzko spolupracuje s nemocnicami, takže nakúpené vybavenie je prvotriednej kvality a môže byť využívané okamžite.

Konkrétne sa jednalo o nákup prístrojov Aerogen, ktoré sú využívané na podporu dýchania pri pacientoch, ktorí majú vážne ochorenie pľúc. Prístroj je však používaný len v prípadoch, keď dotyčný pacient už nie je schopný dýchať sám a potrebuje pomoc prístrojov. Tento prístroj dokáže pacientovi pľúca na dlhšiu dobu nahradiť a pomôže mu opäť dýchať. Dary boli nemocniciam darované v dvoch vlnách, a to v roku 2020 a v roku 2021.

Načasovanie dodania ventilátorov bolo rovnaké, ako najsilnejšie pandemické vlny na Slovensku. Ďalej sa spoločnosť Tipos podieľala aj na nákupe ďalšieho vybavenia v hodnote až 200 000 EUR. Tieto prostriedky boli použité na všetko potrebné príslušenstvo a dobudovanie potrebnej infraštruktúry.

Samozrejmosťou bola podmienka, že každé jednotlivé zdravotnícke zariadenie musí doložiť stručný plán ako darované vybavenie alebo finančné prostriedky využije a aké bude mať ďalšie pridružené náklady. Cieľom celého projektu Tiposu totiž je, aby sa liečba pandémie skutočne urýchlila a v ideálnom prípade celkom zmizla zo spoločnosti.

V rámci rozdeľovania prostriedkov sa spoločnosť Tipos snažila vyhľadávať výhradne tie zariadenia, ktoré dosahujú požadovanú úroveň kvality a dokážu potenciálne darované vybavenie vhodne využiť.

Vybrané subjekty nie sú viazané len na niektorý z regiónov, ale sú rozmiestnené po celom Slovensku. Celkom bol podporený celý rad nemocníc, ktoré si rozdelili väčšiu či menšiu finančnú a materiálnu podporu.

Medzi týmito nemocnicami boli napríklad UN Bratislava, FNsPF.D.Roosevelta Banská Bystrica, FN Nitra, UNLP Košice, FNsP J.A. Reimana Prešov, FN Trenčín, FN Trnava, FNsP Žilina, UN Martin a Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky.

Leave a Reply

Your email address will not be published.